Nový rok si vyžaduje nové výzvy. Dominujte na trhu s úspešným podnikaním

Pohrávate sa s myšlienkou zmeniť svoj súčasný profesionálny život, odísť zo zamestnania a postaviť sa na vlastné nohy? Ak máte čo ponúknuť, určite neváhajte. Hoci je dnešný trh presýtený množstvom produktov a služieb, tí, ktorí majú revolučný nápad, môžu vyniknúť. Revolučné produkty a služby sa však tiež radi stávajú obeťou ziskuchtivých konkurentov. Ak sa teda rozhodnete vstúpiť do sveta podnikania, myslite na to, že okrem kvalitnej propagácie a premysleného marketingu budete potrebovať aj právnu ochranu. Iba tak si môžete byť istí, že vaše produkty alebo služby sú skutočne vaše a nikto vám ich nemôže ukradnúť. Ochranná známka vám v tom pomôže.

Ochranné známky chránia pred útokmi konkurencie

Ak už nejaký čas skúmate trh alebo ste spotrebiteľ, ktorý pozorne sleduje, od koho nakupuje výrobky, určite ste sa stretli s pojmom ochranné známky. V úlohe spotrebiteľa je užitočné práve to, aby ste sa uistili, že daný výrobok kupujete stále od toho istého výrobcu. V úlohe podniku vám dáva výhradné právo na používanie značky. Tento nástroj preto dokonale odlišuje vaše produkty/služby od konkurencie a chráni ich nielen pred neúmyselnou zámenou s konkurenciou, ale aj pred krádežou vašej značky.

Registrácia ochrannej známky pre domáce a zahraničné podniky

Registrácia ochrannej známky nie je, povedzme si to na rovinu, najjednoduchšia vec, pretože zahŕňa množstvo papierovačiek – ak by to mal byť dôvod, prečo sa vám do toho nechce, využite služby špecializovaných firiem, ktoré majú registráciu ochrannej známky v malíčku a všetko vybavia za vás. Potom je na vás, aby ste sa rozhodli, či budete svoje výrobky a služby ponúkať pod ochrannou známkou len na Slovensku, alebo svoje aktivity rozšírite aj do iných krajín, prípadne sa môžete rozhodnúť pre registráciu pre celú Európsku úniu. Po úspešnej registrácii ochrannej známky získate právnu ochranu na obdobie 10 rokov, po ktorom musíte požiadať o jej predĺženie.

Ak to teda so svojimi podnikateľskými nápadmi myslíte vážne, okrem skvelého podnikateľského plánu si nájdite čas aj na právne záležitosti a nezabúdajte, že konkurencia je silná. Ochranná známka bude pre vás prínosom vo svete, ktorý si vás neváži.

You may also like...

Napsat komentář