Protónové centrum ponúka pacientom riešenie v čase pandémie: virtuálnu onkologickú ambulanciu

Strach z nákazy koronavírusom má bohužiaľ často za následok, že sa pacienti nedostavujú na plánované vyšetrenia, rušia ich alebo odkladajú. Pritom je to práve čas, ktorý hrá pri liečbe onkologických ochorení tak významnú rolu. Riešenie v podobe virtuálnej ambulancie ponúka pražské Protónové centrum. Táto nová služba je v prevádzke od konca januára. Ide o systém, kedy si pacient môže sám vybrať, či chce stretnutie s lekármi absolvovať prostredníctvom videokonzultácie, alebo či sa na neho dostaví osobne.

Virtuálna ambulancia z pohodlia domova

Vo virtuálnej ambulancii prebiehajú videokonzultácie pacienta s lekárom. Je určená pre pacientov s novo diagnostikovaným onkologickým ochorením, ktorí majú podstúpiť liečbu rádioterapiou a chcú získať informácie o protónovej terapii, jej výhodách a rizikách, prípadne ďalších variantoch liečby. Virtuálne ambulancie sú úplne zadarmo a pre všetkých pacientov z celej ČR.
Hlavné prednosti videokonzultácie:

  • Vstupnú konzultáciu môžete absolvovať aj v prípade náhle vzniknutého respiračného ochorenia či v prípade karantény.
  • Nemusíte sa báť nákazy koronavírusu SARS-CoV-2 v čase nepriaznivej epidemiologickej situácie v ČR.
  • Ušetrí váš čas, strávený na cestách.
  • Konzultácie sa odohrávajú v pohodlí vášho domova.
  • Na základe zaslaných prezentačných materiálov si môžete vopred pripraviť otázky na lekára.

Stále sa viete na niekoho obrátiť

Pacienti často trpia nielen bolesťami, ale aj strachom a pochybnosťami, ktoré sa v čase pandémie samozrejme násobia. Preto má každý pacient Protónového centra svojho osobného koordinátora, ktorý mu je plne k dispozícii. Aj po stretnutí s lekárom je koordinátor pripravený sa s pacientom znovu stretnúť a prebrať s ním ďalšie kroky, prípadne si s ním zodpovedať dodatočne vzniknuté otázky. Nasledujú administratívne kroky, ktoré za pacienta vybavuje práve jeho osobný koordinátor, ktorý tiež naplánuje všetky potrebné vyšetrenia.

Čo ste možno nevedeli

  • Protónová liečba je zo zákona hradená zdravotnými poisťovňami a je teda dostupná všetkým pacientom z Českej republiky, ale aj klientom slovenských a vybraných európskych poisťovní.
  • Pražské Protónové centrum (PTC) doteraz liečilo cez 6000 pacientov z 50 štátov sveta.
  • Protónová liečba je v súčasnosti najšetrnejším typom rádioterapie. Dáva vysokú šancu na úspešné zvládnutie liečby pri minimalizácii vedľajších účinkov.
  • PTC vyvinulo jedinečné postupy ožiarenia, vďaka ktorým mu patrí popredné miesto na svete v liečbe rakoviny prsníka.
  • Protónové centrum je spoluautorom medzinárodných odporúčaní pre liečbu malígnych lymfómov a zúčastňuje sa klinických štúdií iniciovaných Oxfordskou univerzitou.

You may also like...

Napsat komentář