Lyžovanie na Slovensku

Plánujete zimnú lyžovačku? Navštívte lyžiarske strediská na Slovensku. Hovorí sa: “všade dobre, doma najlepšie,” to platí hlavne o krásnej prírode a dobrých podmienkach na lyžovanie.

Na Slovensku je navyše lacnejšie lyžovanie ako v zahraničí. Na svoje si prídu aj nelyžiari. Môžete si vyskúšať bobové dráhy alebo snowtubing. Máte radi adrenalín? Vyskúšajte skialpinizmus. Skialpinizmus dáva možnosť uniknúť z tradičných zjazdoviek a byť viac v spojení s prírodou. Slovenské lyžiarske strediská sa za posledné roky dostali na veľmi dobrú úroveň. Služby sú už na viacerých miestach v porovnateľnej kvalite so zahraničím.

Rozsah zjazdoviek síce nie je taký početný, ako napr. v Alpách. V mnohých strediskách na vás čakajú moderné sedačkové lanovky, parky pre snowboardistov či freerideové zóny. Vysoké Tatry majú veľké top strediská, ale pamätajte – aj tie menšie sú veľmi obľúbené. Takmer všetky disponujú umelým zasnežovaním, veľa z nich ponúka večerné lyžovanie. V strediskách na vás čaká široký rozsah služieb: – požičovňa lyžiarskej výstroje – lyžiarska škôlka – snowboard parky – špeciálne upravené trate – freeride zóny či upravované bežkárske trate Nezabudnite na ubytovanie!

Ubytovanie na Slovensku si môžete dopriať v rôznych cenových reláciách v závislosti na kvalite, ktorú od ubytovania očakávate. Cena sa zároveň mení aj od lokality hotela, či ubytovne. Najnavštevovanejšie strediská Jednoznačne sú nimi strediská vo Vysokých Tatrách. Za zmienku stoja aj Nízke Tatry, kde sa okrem skvelej lyžovačky konajú napr. aj iné udalosti: Napr. Medzinárodné preteky psích záprahov. Užite si skvelú dovolenku na krásnych svahoch a využite možnosti, ktoré vám Slovenské hory ponúkajú.

You may also like...

Napsat komentář