Chystáte sa stanovať do prírody? Toto by ste si nemali zabudnúť

V prípade, že sa chystáte stanovať, vopred si pripravte zoznam vecí, ktoré si so sebou zoberiete. Je totiž dôležité, aby ste si nič nezabudli. V prírode sa to bude zháňať len ťažko. Aby sme vám to uľahčili, prinášame vám stručný zoznam. Pohodlne sa usaďte a nechajte sa aj inšpirovať.

Čas letných prázdnin je už v plnom prúde. Dovolenky sú zväčša už za nami a vy premýšľate nad menším výletom v prírode? V tom prípade by ste mohli popremýšľať nad stanovačkou s priateľmi alebo blízkymi. Základom všetkého je nožnicový stan, bez ktorého to jednoducho nepôjde. Ten by ste si mali vyberať tak, aby bol čo najviac kvalitný. Preto sa nesnažte ušetriť financie. V tomto prípade ide najmä o kvalitu prevedenia. Čím je vyššia cena, tým je vyššia častokrát aj kvalita prevedenia.

Výber toho správneho stanu

V súčasnosti je na trhu skutočne široká škála stanov. Práve preto je pochopiteľné, že výber nemusí byť vôbec jednoduchý. Výborným riešením na stanovanie je napríklad aj záhradný pavilón. Môžete dať pod neho stoličky alebo stoly. Vďaka tomu si vytvoríte dokonalé posedenie s priateľmi a rodinou, kde môžete tráviť čas napríklad aj počas nepriaznivého počasia. Výber stanu môžete nechať aj na odborníkov. Vždy však dbajte na to, koľko ľudí pôjde s vami stanovať a aký veľký stan budete potrebovať. Súčasťou toho sú aj spacáky.

Dostatok jedla

Zároveň by ste si so sebou mali zobrať aj dostatok jedla. Ak vás ide viac, dohodnite sa, kto, čo zoberie a o všetko máte postarané. Zoberte si so sebou aj dostatok pitia a nezabúdajte na pravidelný pitný režim. Ak budete na mieste, kde je dovolené opekať, môžete si zobrať aj veci na opekanie.

Nezabúdajte ani na dostatok oblečenia. Je dobré, ak si so sebou pre každý prípad zoberiete viac oblečenia. Rozhodne sa vám totiž zíde.

You may also like...

Napsat komentář