Aké sú základné kritéria dobrej školskej tašky? Viete to aj vy?

Na trhu dnes nájdeme množstvo rôznych prevedení tašiek, batohov aj aktoviek do školy. Veľa rodičov sa snaží svojim ratolestiam vyjsť v ústrety a kúpiť im takú tašku, ktorá sa im páči. Netreba však zabúdať na to, že dizajn by nemal byť jediným potrebným kritériom pri výber školskej pomôcky, ktorú bude vaše dieťa nosiť na chrbte najbližších desať mesiacov. Na čo ešte treba dbať pri výbere školskej tašky?

Zdravie, bezpečnosť a praktickosť

Toto sú tri základné kritériá, ktorými by sa mal riadiť každý rodič pri výbere školskej tašky pre svojho potomka. Nie je dôležitý len dizajn a farby, ale treba dbať aj na ďalšie dôležité faktory!

Zdravie – vaše dieťa svoju tašku nosí na svojom malom chrbátiku každý deň do školy aj zo školy. Nehovoriac o tom, že často svoj chrbát zaťažujú aj počas dňa pokiaľ sa v škole presúvajú medzi učebňami. Navyše nikomu netreba hovoriť, že školské učebnice a pomôcky dokážu byť poriadne ťažké. Nejeden dospelý by s tým mohol mať problém. Práve preto treba dbať na to, aby ste vyberali tašku ako na mieru pre svoje dieťa. Školské tašky by mali byť vyberané podľa váhy a postavy dieťaťa tak, aby keď bude plná, nebola na neho moc ťažká a neprevažovala ho. Ďalším faktorom sú aj výstuže, ktoré dbajú na správnu ergonómiu chrbtice. Na tento faktor treba dbať najmä pri prvákoch až štvrtákoch.

Bezpečnosť – čím je dieťa staršie tým sa viac predpokladá, že bude cestovať zo školy, alebo do školy samo. Deti bývajú často menej ostražité ako dospelí ľudia, preto treba dbať na zvýšenú bezpečnosť. Tú môžete podporiť napríklad školskou taškou s viacerými reflexnými prvkami. Tie znížia riziko ohrozenia dieťaťa hlavne v zimných mesiacoch, kedy je väčšina dňa tmavá a viditeľnosť je dosť znížená.

Praktickosť – každé dieťa potrebuje do školy množstvo rôznych pomôcok a učebníc, nehovoriac o desiate. Tieto všetky veci by mali byť dobre skladovateľné a dobre umiestniteľné v taške dieťaťa tak, aby sa desiata nerozliala a nepopučila v taške a tak, aby sa školské pomôcky nepolámali a nepokrčili. Na to slúžia praktické priehradky, ktoré nájtede v kvalitných batohoch a aktovkách.

Tašku by ste mali vyberať podľa veku vášho dieťaťa

Keď vyberáte tašku podľa veku vašej ratolesti, tiež nemôžete dbať len na dizajn. Školské tašky pre prvákov v sebe nesú iné vlastnosti ako napríklad školské tašky pre tretiakov, alebo školské tašky pre piatakov. Každé dieťa v rôznom veku vyžaduje od svojej školskej aktovky, tašky, alebo batohu niečo úplne iné a netýka sa to teda len dizajnu a farby. Podstatný je tiež aj úložný priestor vo vnútri tašky, tvarovanie chrbta pri rôznych vekových skupinách, priedušnosť materiálov či reflexné prvky.

You may also like...

Napsat komentář