Návod na to ako zladiť závesy a tapety

Prerábate byt alebo len obmieňate sezónne doplnky? Poradíme vám ako treba postupovať, aby ste nekupovali  zbytočnosti a váš interiér priviedli k dokonalosti aj za pomoci aplikácii na okná a steny. Ak si neviete dať rady, ktorý záves alebo tapetu vybrať, ste na správnom mieste.

Závesy

Pri výbere závesov by ste mali zohľadniť aj veľkosť vašich okien, pretože do veľkých okien sa hodia závesy po zem a do menších je to už na zváženie, čo sa komu páči. Ak ladíte izbu do svetlej farby, pastelové alebo priehľadné závesy vám tento presvetlený duch len zachovajú. Závesy si môžete dať vyrobiť z materiálov podľa vlastného uváženia. Ak s tým potrebujete tak či tak pomôcť, výbornou voľbou je prelistovanie časopisov o bývaní, sledovanie programov, ktoré sa venujú interiérovému dizajnu a tam určite získate rôzne nápady a tipy na to, ako si to môžete doma spraviť pekné.

Vo väčšine prípadov sa závesy ladia aj so sedacou súpravou alebo s nábytkom, aby nepôsobili rušivo, alebo sa použijú kontrastné doplnky kombinované so závesmi tak, aby napr. studená farba korešpondovala s teplou. Jedným z príkladov je izba ladená do bielo žltej kombinácie, pričom doplnky sú studenej modrej farby a v tej istej farbe sú ladené aj závesy.

Tapety

Tento doplnok určite nikdy nevyjde z módy. Na svete je už po stáročia a bola by veľká škoda, keby sme mu prestali venovať pozornosť. Tapety sa vyvíjali a vyvíjajú doteraz a hodia sa naozaj všade. Ich spôsob aplikácie je veľmi jednoduchý, stačí ak odlepíte ochrannú fóliu a postupne budete priliepať tapetu na stenu. Vybrať si môžete z množstva rôznych materiálov, ku ktorým vám aj poradia čistiace prostriedky, aby ste ich zachovali neustále ako nové.

Veľkej obľube sa tešia tapety vhodné do obývacích miestností, ktoré nádherne zútulnia priestor. Či už zvolíte dominantnú alebo splývavú tapety, nešliapnete vedľa. Tapety si môžete v miestnosti meniť podľa ľubovôle, ale dajte pozor, aby vždy korešpondovali s vašim zariadením. Je ľahšie vybrať tapetu do zariadeného bytu, lebo už viete aký máte štýl, ako vymeniť komplet celé zariadenie priestoru kvôli jednej tapete. Je to efektívnejšie a lacnejšie. Ak však zariaďujete komplet úplne nový priestor, v prvom rade si zostavte plán, aké motívy použijete a či do každej miestnosti, koľko peňazí a času do toho chcete investovať. Ľahšie sa rozhodnete.

You may also like...

Napsat komentář