Telo ocení, keď mu doplníte zinok

Zinok je dôležitý stopový prvok, ktorý si ľudský organizmus nedokáže sám vytvoriť. Získavame ho zo stravy, ale tá môže byť na zinok chudobná, a tak trpíme jeho nedostatkom. Je preto dobré tento dôležitý minerál telu dodávať v podobe kvalitných výživových doplnkov.

Prečo potrebujeme zinok?

V dobe covidovej pandémie bol zinok odporúčaný ako výborný prostriedok k posilneniu imunity. A to samozrejme platí obecne. Má schopnosť zvyšovať odolnosť voči ochoreniam a podporuje správnu imunitnú reakciu tela predovšetkým u rôznych ochorení súvisiacich s nachladnutím a s respiračným systémom. Rozhodne to však nie je jeho jediná funkcia. Zo zdravotného hľadiska je zinok dôležitý aj ako podpora pri psychickej výkonnosti a našej odolnosti voči stresu a duševným chorobám.

Zinok je minerálom krásy. Má schopnosť udržovať v kondícii našu korunu krásy – vlasy, taktiež nechty a pleť. Prispieva taktiež k funkčnosti našich kostí.

TIP: Pokiaľ hľadáte vhodný doplnok stravy pre krásne vlasy, pleť a nechty, skúste tiež Biosil.

Nesmierne dôležitým je tento minerál pre zrak, udržanie správnej hladiny testosterónu, je nevyhnutným pre plodnosť a reprodukciu, Potrebujeme ho pri hojení rán. Ovplyvňuje metabolizmus sacharidov, zásad aj kyselín v organizme, prispieva k syntéze bielkovín, chráni bunky pred oxidatívnym stresom a má vplyv na ich správne delenie. Rozhodne ho naše telo potrebuje a riskovať jeho nedostatok sa nevyplatí.

Výborným partnerom zinku je vitamín B6

V prípravku Zinok forte od českej spoločnosti Naturvita nájdete súčasne vitamín B6. Ten taktiež prispieva k správnej funkcii psychiky a znižuje mieru únavy a vyčerpania. Okrem toho, že je životobudičom, reguluje hormonálnu aktivitu, prispieva k správnej látkovej výmene, metabolizmu bielkovín a k tvorbe červených krviniek. Partnerstvo zinku a vitamínu B6 je veľmi užitočné pre naše fyzické a psychické zdravie, ale aj náš vzhľad. Zinok forte predáva online lekáreň Pilulka.sk. Na Slovensko tento prípravok od firmy Naturvita distribuuje Happy Trade.

You may also like...

Napsat komentář