Nemusíte sa kvôli ekológii vzdávať materstva. Bio plienky to riešia

Mnohí mladí ľudia dnes zastávajú názor, že mať deti je neekologické k planéte. Je pravdou, že už len dojčenský a batoľací vek je pre ekológiu záťažou. Či skôr – býval. Ani látkové, ani papierové plienky ekologickými neboli. Technológie však pokročili a bio plienky sú na svete. Sú ekologické pre prírodu a s bio benefitmi pre novorodenca.

Príroda si môže vydúchnuť. Čo sa dlho nedarilo zrealizovať, je na svete. Už nemusíte kupovať plienky, ktoré zaťažujú životné prostredie. A dokonca sa ani nestanete donátorom ekorozvoja, pretože bio plienky nie sú drahšie než tie bežné. Dokiaľ bolo na trhu len pár podobných značiek, bola cena vysoká, dnes už je ale situácia úplne iná. Po akých môžeme siahnuť?

Eko plienky prírode neškodia

Moderné ekologické a bio plienky sú eko pre prírodu a bio pre detské zadočky. Sú šetrné pre životné prostredie a majú schopnosť sa ľahko rozložiť. Pokiaľ preferujte tie z obnoviteľných zdrojov, používajte Mama Bamboo a Bamboo Monperi. Z FSC materiálov, teda materiálov pochádzajúcich z certifikovaných lesov a plantáží podporujúcich šetrné, sociálne prospešné a životaschopné hospodárenie, vyberte si eko plienky Eco Comfort MonPeri. Z prírodných materiálov sú eko plienky MonPeri a Moltex.

Čo v eko plienkach nenájdete?

Určite v nich nehľadajte škodlivé látky pre prírodu, ani pre organizmus dieťatka. Neobsahujú dráždivý chlór, ftaláty, ani z hľadiska alergií problematický latex. Sú bez parfumácie a bez PVC. A napriek tomu zachytia to, čo majú, rovnako dobre ako plienky bez eko benefitov.

To najlepšie pre detský zadoček

Bio nohavičkové plienky sú citlivé nielen k životnému prostrediu, ale aj k detskej pokožke. Sú jemné na dotyk, hypoalergénne a dermatologicky testované. Vyrábajú sa z prírodných materiálov a obsahujú prievzdušnú tkaninu. Pritom majú perfektne fungujúce superabsorpčné jadro aj indikátor vlhkosti. Neškrtiace a jemné sú aj nohavičkové gumičky. Netlačí ani pružný bedrový pás.

 

You may also like...

Napsat komentář