Strašiak celulitída sa dá poraziť

Celulitída (pomarančová koža) je strašiakom prevažne pre ženy. Vďaka ženskému hormónu estrogénu sa mení štruktúra tukového tkaniva a vznikajú malé hrbolčeky – celulitída. Celulitida postihuje určité časti tela, ako sú stehná a oblasť zadku, brucho a boky. Celulitída nie je problémom iba žien s nadváhou. Existuje nespočetne veľa štíhlych žien, ktoré rovnako bojujú s týmto ochorením. Ak celulitída vznikne, už nikdy nezmizne sama od seba, dokonca má tendenciu zhoršovať sa, ak proti nej nebojujete.

Liečba celulitídy je zložitý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť a námahu. Diéta nehrá v liečbe celulitídy prvotnú úlohu, ale nesprávne stravovanie je základom rozvoja celulitídy. Dôležitý je dostatočný príjem tekutín 2,5 – 3 litre denne. Pravidelné cvičenie vás nezbaví celulitídy, ale spolu s ostatnými metódami prispeje k odbúraniu celulitídy a zníži chuť do jedla. Ručná masáž postihnutých miest je nielen príjemná, ale hlavne stimuluje metabolizmus tukových buniek a svalstva a tým prispieva k odbúravaniu celulitídy.

Kozmetické firmy vyrábajú veľké množstvo anticelulitídových prípravkov. Všetky pôsobia na rovnakom princípe: účinné látky zvyšujú metabolizmus buniek, ktoré sa zúčastňujú na vzniku celulitídy. Najefektívnejšie výsledky liečby celulitídy je možné dosiahnuť metódami kozmetickej chirurgie ako sú laser, thermage a mezoterapia. Celulitida je boj na dlhú trať, no pri zvolení vhodnej metódy sa dajú rýchlo dosiahnuť priaznivé výsledky liečby.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *