Spodná bielizeň z bavlny: 6-krát áno

Premýšľate nad vhodnou spodnou bielizňou a neviete, aký materiál by ste mali zvoliť? V prvom rade si je nutné uvedomiť, že spodná bielizeň nie je len trendy kúskom. Ide o oblečenie, ktoré zakrýva najintímnejšie časti nášho tela, aj preto by sme sa v ňom mali cítiť pohodlne. Ak spodná bielizeň komfortná nie je, pravdepodobne za to môže zle zvolený strih alebo odevná textília. Niektoré materiály vám môžu dokonca spôsobiť alergie alebo iné kožné ťažkosti. Aj preto je tak obľúbená bavlnená spodná bielizeň.

Čo vieme o bavlne?

Bavlna je rastlina, ktorá sa využíva najmä na výrobu odevov. Z bavlneného vlákna sa vytvára priadza a následne vzniká priedušná a mäkká tkanina.

Bavlna je v móde už niekoľko tisíc rokov. Dnes ju nájdete všade – sú z nej vyrobené košele, svetre, šaty, spacáky, ponožky či spomínaná dámska a pánska spodná bielizeň.

Aké sú výhody nosenia bavlnených odevov?

Bavlna je prírodný produkt

Ide o prírodný produkt, ktorý je kompatibilný s ľudskou pokožkou. Oblečenie z bavlny je recyklovateľné a neškodí životnému prostrediu ako iné materiály.

Pomôže vám aj v prípade nadmerného potenia

Bavlnená spodná bielizeň je absorpčná – absorbuje tekutinu z vášho tela. Každý človek sa potí, a bavlnené oblečenie pomáha odstrániť nadmernú vlhkosť, ktorá sa hromadí medzi oblečením a vašou pokožkou.

Bavlna je vysoko odolný materiál

Hoci by ste spodnú bielizeň mali aspoň raz ročne vymeniť, bavlnené kúsky si pri správnej starostlivosti dlho zachovajú svoju pružnosť a pôvodný vzhľad. Bavlnená látka je považovaná za jednu z najodolnejších. Kúsky z bavlny len tak ľahko sa neroztrhnete, spodná bielizeň vydrží aj ten najsilnejší výkon práčky a časté pranie. Na bavlne je skvelé aj to, že odpudzuje zápach. Aj preto jej starostlivosť o bavlnené oblečenie pomerne nekomplikovaná v porovnaní so syntetickými materiálmi.

Bavlna je vhodná do každého počasia

Bavlna vás v zime udrží v teple a v lete vás schladí. Spodnú bielizeň môžete nosiť kedykoľvek a kdekoľvek.

Bavlna je skvelou voľbou pre alergikov

Ak hľadáte hypoalergénne oblečenie, siahnite po bavlne. Tá je známa tým, že alergické reakcie spôsobuje skutočne len zriedkavo. Pokiaľ máte kožné problémy, je veľmi pravdepodobné, že vám bavlnenú spodnú bielizeň odporučí aj váš dermatológ.

Bavlna je menej toxická

Keďže ide o prírodné vlákno, nemusíte sa báť toho, že by bola rovnako toxická ako mnohé syntetické materiály, do ktorých sa pridávajú chemické látky. Chemikálie často bývajú škodlivé a čo je horšie, koža ich môže absorbovať a alergia je na svete. Niektoré z bežne používaných chemikálií ako sú napríklad kyselina tereftalová nájdete v polyesteri, v akrylových vláknach, kyselinu sírovú využíva zas hodvábny priemysel a ropa, tá sa bežne nachádza v nylonovej tkanine.

Vyberte si pánske trenírky alebo pánske slipy z bavlny. Nielenže sa nebudete musieť obávať o svoje zdravie, ale budete sa cítiť pohodlne pri každej činnosti.

You may also like...

Napsat komentář