Nedostatok vápnika môže viesť k osteoporóze: Ako ho doplniť?

Vápnik patrí medzi najdôležitejšie minerály ľudského tela. Zohráva kľúčovú úlohu dôležitých funkcií tela a preto je skutočne nenahraditeľný. Pokiaľ je vápnika v tele nedostatok, môže to viesť ku vzniku zdravotných komplikácií.

Osteoporóza je ochorenie, ktoré postihuje hlavne ľudí v pokročilom veku. Podľa štatistík sa častejšie vyskytuje u žien, pričom dôvody vzniku sú rôznorodé. Môže ísť o pokročilý vek, ale aj genetickú predispozíciu, menopauzu či nedostatok vápnika v tele. Vápnik zabezpečuje zdravé kosti, zuby, svaly a v neposlednom rade aj srdce. Jeho nedostatok tak nemusí viesť len ku vzniku osteoporózy, ale aj kardiovaskulárnych ochorení a iným zdravotným problémom. Existujú však spôsoby, ako efektívne vápnik do tela doplniť. Na to sme sa pozreli bližšie v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Zamerajte sa na stravu

Priorita je prijímať stravu bohatú na minerály – teda v tomto prípade vápnik. Odporúčame konzumovať viac mliečnych výrobkov, ako je mlieko, syr či jogurt. Výborným riešením sú aj morské plody, orechá, semienka či zelená listová zelenina. V týchto potravinách sa nachádza pomerne dosť vápnika, ktorý tak môžete ľahko doplniť do tela.

Užívajte doplnky vápnika

U niektorých ľudí je náročné získať dostatok vápnika zo stravy. Aj to je dôvod, prečo mnohí odborníci odporúčajú užívať výživové doplnky. Skvelým riešením je Vápnik z mora, od výrobcu Naturvita. Ten zabezpečuje, že vaše kosti a zuby budú v optimálnom stave, vďaka dostatočnému množatvu vápnika. Tento doplnok stravy obsahuje, okrem iného, aj vitamín D, ktorý uľahčuje transport vápnika do krvi a vďaka tomu umožňuje jeho ďalšie využitie v tele. Zároveň je o ňom známe, že podporuje obnovu buniek a stimuluje obranný systém.

V neposlednom rade sa odporúča aj pravidelná fyzická aktivita. Tá pomáha udržiavať silné kosti a zlepšuje tak vstrebávanie vápnika do kostí.

You may also like...

Napsat komentář