Kyselina listová a jej význam v organizme

Kyselina listová má v organizme skutočne veľmi veľa pozitívnych účinkov, ktoré dokážu podporiť naše zdravie. Napríklad, je dôležitá z hľadiska tvorby nových buniek a DNA, pričom má nevyhnutnú funkciu pre správne fungovanie nervového systému. V tomto článku si preto priblížime ďalšie dôvody, prečo by ste mali príjem kyseliny listovej navýšiť.

Kyselina listová sa prirodzene nachádza v niektorých druhoch potravín, no vo väčšom množstve ju môžete nájsť napríklad vo výživových doplnkoch. Pri ich výbere však nezabúdajte prihliadať najmä na zloženie, účinky a efektívnosť. Skvelým riešením, ktoré odporúčame je napríklad výživový doplnok s názvom Kyselina listová forte od výrobce Naturvita. Tento doplnok obsahuje látky, ktoré dokážu posilniť vaše zdravie vo vysokej miere. Aj vďaka tomu sa považuje za veľmi účinný a efektívny prípravok.

Zlepšuje kardiovaskulárny systém

Vedeli ste o tom, že kyselina listová vám môže pomôcť pri podpore kardiovaskulárneho systému? Ide totiž o vitamín, ktorý napomáha pri regulácii hladiny homocysteínu. Ten je častokrát spojený s rizikom vzniku srdcových ochorení. Mnohé štúdie poukázali na skutočnosť, že pravidelné a dlhodobé užívanie kyseliny listovej napomáha pri znížení hladiny homocysteínu v krvi. Okrem iného, kyselina listová môže regulovať aj krvný tlak a znižovať hladinu škodlivého LDL cholesterolu.

Podporuje zdravie kostí

Najmä s pribúdajúcim vekom sa objavujú mnohé ochorenia, ktoré sú spojené aj s rednutím a oslabením kostí. Práve preto je potrebné užívať a prijímať čo najviac kyseliny listovej. Tá totiž pomáha zlepšovať zdravie kostí. Tento vitamín tak podporuje aj kostné tkanivo, čo v konečnom dôsledku častokrát vedie k prevencii osteoporózy a ochoreniam, ktoré sú spojené s oslabením kostí.

Samozrejme, kyselina listová má ďaleko viac účinkov, ktoré stoja za pozornosť.

You may also like...

Napsat komentář