Povinná výbava na túru: Na toto by ste nemali zabudnúť!

Čas letných dovoleniek sa pomaly blíži. Chcete ísť k moru, do zahraničia alebo ostať na Slovensku? Ak by ste sa rozhodli pre turistiku v horách, máme pre vás tipy na to, čo by ste si rozhodne nemali zabudnúť so sebou zobrať.

Turistika v horách je najmä cez leto veľmi obľúbená. Množstvo ľudí využíva túto možnosť. Či už idete o mladých, starších alebo rodiny s deťmi. Túru v slovenských horách si určite užijete. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov, čo by ste si mali so sebou zobrať.

Kvalitné oblečenie a obuv

Nie nadarmo sa hovorí, že na túru by ste sa mali obliecť kvalitne. Odporúča sa najmä oblečenie s dlhými rukávmi. Dôvodom je vysoký výskyt kliešťov, ktorý je v lesoch veľmi častý. Veľmi dôležitá je kvalitná obuv. Tá by mala mať najmä kvalitnú podrážku, aby ste necítili pri každom kroku všetky kamienky. Zároveň si turistickú obuv dobre vyskúšajte, predtým, ako ju použijete na túru. V opačnom prípade by vás mohla tlačiť a pri túre by ste za to radi vôbec neboli.

Sprej na medvede

Aby ste boli pripravení skutočne na čokoľvek, mali by ste si so sebou zobrať sprej na medvede. Zároveň je skvelým riešením aj píšťalka. Na túru nikdy nechoďte sami, pretože je to nebezpečné. Sprej proti medveďom je veľmi dôležitý, pretože výskyt medveďov je v niektorých oblastiach opäť veľmi častý.

Pite dostatok vody

V neposlednom rade si so sebou zoberte dostatok vody. Je to dôležité z toho dôvodu, že by mohlo dôjsť k dehydratácii. Najlepším riešením je čistá voda. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody. Na turistike by ste mali piť obzvlášť viac vody, keďže vám bude teplo a budete sa aj viac potiť.

Nezabúdajte tiež na nejaké pochutiny, ktoré si môžete zobrať so sebou. Niektorí ľudia tiež nevyužívajú reštaurácie, ale zoberú si vlastné jedlo.

You may also like...

Napsat komentář