Tipy na podlahovú krytinu vhodnú do kúpeľne

Voľba podlahovej krytiny sa odlišuje od výberu podlahy v inej časti domu. Niektoré vlastnosti sú, samozrejme, rovnaké ako pri podlahách do ostatných miestností. Riešite životnosť, vzhľad a náklady. Do úvahy ale musíte vziať ešte jeden faktor, a tým je odolnosť voči vlhkosti.

Siahnite po vinyle

Najvyššia praktickosť a atraktívny vzhľad – vinylová podlaha je populárnou voľbou do kúpeľní po celé desaťročia.

  • Výhody vinylu

Väčšina vinylových podláh je nenáročná na údržbu a inštaláciu. Pretože vinyl je tak populárny, sú k dispozícii tisíce možností štýlu.

  • Nevýhody vinylu

Vinylová podlaha je tak dobrá, ako dobre ste ju nainštalovali.

Zaujímavá kúpeľňa s kameňom ako podlahou

Prírodný kameň je dobrou, avšak o niečo drahšou voľbou. Na výber máte podlahy mramorové, žulové, vápencové a iné.

  • Výhody kameňa

Prírodný kameň je tvrdý, odolný a príjemný na pohľad. Investíciu do podlahy určite neoľutujete.

  • Nevýhody kameňa

Kamenná podlaha môže byť studená a klzká. Chlad môžete vyriešiť inštaláciou sálavého vykurovania. Sklzový faktor zmiernite tým, že kúpeľňu obložíte textúrovaným kameňom, napríklad bridlicou. Aj tak ale kamenné podlahy nie sú tou najlepšou voľbou do domácností, najmä v prípade, že ich obývajú starší ľudia.

Odolnosť laminátovej podlahy

Prekvapivo je laminátová podlaha lepšou voľbou pre kúpeľňové podlahy ako klasické drevené podlahy. Laminátové podlahy pozostávajú z drevnej štiepky a papiera impregnovaného živicou. Povrch laminátovej dosky je vlastne fotografia, ktorá takmer dokonalo imituje tmavé aj svetlé drevá. A povrch zakončuje nosná vrstva – náter, ktorý podlahe dodáva na odolnosti.

  • Výhody laminátu

Laminát sa hodí do kúpeľní, ak drevo ochránite pred vlhkosťou. Je ale nutné zabezpečiť škáry medzi doskami, aby vlhkosť nepostupovala smerom nadol.

  • Nevýhody laminátu

Laminát, samozrejme, nie je úplne vodotesný, preto by ste mali svoj výber poriadne zvážiť a informovať sa o možnostiach zabezpečenia proti vlhkosti a inštalácie.

You may also like...

Napsat komentář