Rektifikačné terče: Aké prinášajú výhody?

Hľadáte inovatívne riešenia v oblasti stavebníctva a interiérového dizajnu? V tom prípade sú skvelým riešením rektifikačné terče alebo inak povedané, terče pod dlažbu. V súčasnej dobe sa dostávajú do popredia čoraz viac a rozhodne sa niet čomu čudovať. Vynikajú spektrom praktických funkcií a vlastností, ktoré jednoducho stoja za pozornosť.

Plánujete si založiť v domácnosti novú podlahu alebo drevenú terasu? V tom prípade si budete musieť zvoliť vhodný podklad. Kedysi sa dlaždice lepili priamo na betónový povrch, prostredníctvom špeciálneho lepidla. Táto metóda však nebola zrovna najlepšia, pretože do dlaždíc sa veľmi ľahko dostala voda a tie v dôsledku toho popraskali. Terče pod dlažbu však bránia vstupu vody a sú veľmi odolné aj voči poveternostným podmienkam či veľmi nízkym teplotám. Preto sa ich odporúča dať vonku, v rámci terasy.

Ideálne na nerovný podklad

Máte na záhrade nerovný podklad a obávate sa toho, že si tam nebudete môcť dať terasu? Rektifikačné terče to veľmi jednoducho vyriešia! Častokrát sa totiž práve rektifikačné terče používajú na odstránenie rozdielu sklonu pod terasou. Prečo? Výhodou je, že obsahujú špeciálny korektor sklonu. Práve ten sa nasadí na terč a vďaka jeho otáčaniu sa dorovnajú nerovnosti medzi terčom a dlaždicou.

Dlhá životnosť terasy

Hľadáte ideálny podklad pod drevené terasy? Skvelým riešením sú práve terče pod drevenú terasu. Keďže drevo je veľmi citlivý materiál a pri vyššej vlhkosti by sa mohla spustiť hniloba, je potrebné založiť terče pod drevenú terasu. Tie totiž umožňujú odtok vody, vetranie a vďaka tomu nedochádza k hnilobe. Predĺži sa tým aj celková životnosť terasy, čo rozhodne radi oceníte. Výhodou je tiež vysoká odolnosť voči nepriaznivým podmienkam a zároveň aj veľmi rýchla a jednoduchá montáž.

You may also like...

Napsat komentář