Plastové palety sú lepším riešením ako drevené. Dôvodov je niekoľko

Múdro hospodáriace spoločnosti, ktorým naviac záleží taktiež na ekológii, dnes investujú do plastových paliet. Oproti klasickým, dreveným, šetria náklady firmám, sú šetrnejšie k životnému prostrediu, ale taktiež výrazne ekologickejšie. A to aj keď sú z často zatracovaného materiálu – z plastu.

Plastový výrobok rozhodne nie je synonymom pre niečo neekologické

Typickým príkladom sú plastové palety, ale aj ďalšie výrobky firmy Schoeller Allibert. Vyrábajú sa z recyklovaného plastu. Sú odolné, s dlhou životnosťou a po skončení svojej životnosti sa opäť recyklujú. Kvalitná plastová paleta tak dokáže ponúknuť omnoho šetrnejší prístup k životnému prostrediu ako drevená. Drevené palety sa neoplatí opravovať. Proces je nákladný, oprava paliet býva častou príčinou rôznych pracovných úrazov. Preto sa obvykle drevené palety používajú iba ako jednorazové. Plne recyklovateľné palety hrajú naopak na to, že sa používajú opakovane, cyklov je niekoľko. Ich cena je síce 2 až 3× drahšia, ale to len zdanlivo. Vďaka možnosti opakovaného použitia to vlastne nie je pravda. Sú teda lacnejšie a ekologickejšie súčasne.

Schoeller Allibert dodáva plastové euro palety o veľkosti 1200×800 mm, ale aj ďalšie varianty. Vybrať si je možné palety heavy, medium a light. Z produkcie sú najčastejšie používanými dva modely: H1 a RackPal.

Dlhá životnosť a recyklovateľnosť nie sú jedinými výhodami plastových paliet

Tou je aj ich umývateľnosť. Tá je naopak u drevených paliet vlastne neprevediteľná. V mnohých prevádzkach je nutné udržiavať palety hygienicky čistými, či sa nie je možné vyhnúť ich znečisteniu. Umývateľnosť vracia palety do prevádzky a predlžuje ich životnosť.

Zatiaľ čo drevené palety sa musia chemicky ošetrovať proti biotickým a abiotickým škodcom, plastová paleta nie. Aj to ju robí hygienickejšou a ekologickejšou. Plast netrpí koróziou, je odolný vonkajším vplyvom prostredia.

Plastové palety vynikajú aj svojou skladovateľnosťou. Sú ľahké, pripravené pre jednoduché skladovanie. Nízka hmotnosť, ktoré euro paleta z plastu má, ju doslova predurčuje aj pre použitie v leteckej doprave.

Plastové palety sú pripravené pre logistiku

Aj keď sa plastové palety Schoeller Allibert chvália svojou nízkou hmotnosťou, neuberá to na ich nosnosti. Tá prevyšuje aj nosnosť drevených paliet. Stabilný plast je odolný zlomeniu. Preto sú ako stvorené aj pre manipuláciu v náročných prevádzkach. Plastové palety bezpečne sedia na vysokozdvižných vozíkoch, a to vďaka implementovaným lyžinám.

Firma Schoeller Allibert neustále zlepšuje svoje výrobky, vrátane plastových paliet. Sleduje potreby firiem, vývoj v logistike aj v skladovom hospodárstve. Vďaka tomu je napred pred konkurenciou a sama ponúka firmám inovácie, ktoré zefektívni ich logistické aj skladovacie procesy.

Aké sú teda plusy plastových paliet v porovnaní s drevenými?

+ dlhá životnosť

+ bezpečnosť

+ vysoká odolnosť

+ možnosť čistenia

+ bezúdržbovosť

+ nízka hmotnosť

You may also like...

Napsat komentář