Altánky

Kúpiť či postaviť dobrý a kvalitný altánok v tejto dobe nie je vôbec ľahké. Musíte si dávať neustále pozor na obchodníkov, ktorí sa vám budú snažiť predať zlé a nekvalitné altánky. Výroba altánku nie je žiadna veda. Tak či onak si na altánky volajú hlavne slováci stále odborníkov. Pritom stačí zohnať kvalitné drevo a trošku sa vyznať v stavebníctve. Par klincov a máte svoj altánok.

Treba si však dať pozor. Aj altánky sú bežné stavby, možno aj preto sa v angličtine nazývajú „summer house“ teda akési letné domy. Nezabudnite preto na zákaldy! Nie, že zafúka prvý vetrík a vy ste prišli o svoj skvelý altánok! Strecha je taktiž veľmi dôležitá. Ak bude zlá, bude vám do altánku pršať a snežiť. Ten sa vám pomaly rozmočí a zhnije. Ak vám doň bude svietiť slnko, tiež to nebude príjemné posedenie. Konštrukcia altánku je tiež dôležitá. Ak bude zle navrhnutá, môže sa altánok zrútiť a nedajbože ešte niekomu aj ublížiť.

Skutočne si preto dajte pri stavbe altánkov dobrý pozor. Alebo zvolte túto stavbu do rúk odborníkov. Ti vedia ako altánky postaviť tak aby držali a boli ste s nimi spokojný. Veď vám naň musi dať aj záruku a keby sa čokolvek stalo, môžete im zavolať a altánok vám musia opraviť. Problém býva hľavne pri altánkoch s krbom. Oheň a drevo či plast sa nemajú príliš v láske a preto stačí jedna zlá iskra a je tu problém. Altánky musia byť vyrobené skutočne kvalitne aby nedošlo k poškodeniu od veľkého tepla. Verím, že to však nebude váš problém a váš altánok bude stáť vždy verne popri vašom boku na vašej záhrade.

Altánky sa používajú na najrôznejšie účely. Poznám ľudí, ktorí si v altánkoch len odkladajú staré náradie, iní altánky zas používajú ako garáž pre svoje auto. Záhradné altánky by však mali byť privátne použité na oslavy a posedenia s priateľmi. Predstavte si situáciu: sedíte si na vlastnej záhradse so svojimi najlepšími priateľmi a popíjate pivko zatiaľ čo si grilujete dobroty na grile. No povedzte, čo môže byť lepšie? Alebo, si len tak posedieť s rodinkou uprostred zahrady? Áno altánky sú skvelým riešením, ak hľadáte cenovo dostupné riešenie oddychu a relaxácie. Altánky bývajú často spojené aj s krbom. Altánky s krbom sú obľubené u českýchz ákazníkov no v poslednej dobe im prichádzajú na chuť aj slovenský zákazníci. Ide o výhodnu kombináciu príjemného posedenia a možnosti opekania v krbe. Ak je priliš teplo altánok vás svojím chládkom prijemne schladi. Ak je zas priliš zima možete priložiť do krbu a opäť vám je príjemne. Ako som povedal, ideálna kombinácia. Dokonca si predstavte, že začne pršať. Čo teraz? Máte nachstané kilá najlepšieho a najdrahšieho mäsa. Je po grilovačke. Ale vôbec!

Altánky vás bezpečne ochránia pred daždom a vy môžete pokojne pokekať a paliť dalej. Altánky sú skvelým doplnkom pre každú záhradu, mali by ste si jeden dopriať určite aj vy! Altánky sa vyrábajú či už z dreva alebo plastu, no moderným je i kov. Altánky z dreva vydržia pochopiteľne kratšie ako altánky z plastu či kovu. Tieto altánky sú však stále pre slovenského a českého zákazníka najpríťažlivejšie. Hovorí sa, že nič čo nie je z prírody nepatrí do záhrady.

Ako si potom môže niekto kúpiť a postaviť altánky z umelej hmoty do svojej záhrady? Pri drevených altánkoch treba však myslieť aj na to, že ich radi napadajú škodcovia. Preto sa o podobné altánky treba náležite starať. Ak vás zaujíma staranie sa o altánky, navštívte náš web HowToDo.sk a dozviete sa ako na to. Umelohmotné, či inak povedané plastové altánky nevyžadujú až takú starostlivosť. Dajú sa zohnať v každom lepšom obchode a výrobca vám ich ponúkne aj vo farbách prírody.

Najčastejše farby umelých altánkov sú čierna, zelená a hnedá. Občas sa vyskytujú aj biele altánky, ale do prírody sa príliš nehodia. Taktiež sa už dajú bezproblémov zohnať umelé altánky, ktoré sú potiahnuté jemnou vrstvou akéjsi tapety, ktorá vyzerá ako drevo. Máte teda altánok, ktorý vyzera úplne ako drevený ale má všetky výhody plastového altánku (neničí sa, netreba sa oň toľko starať a pod.) ale nikto o tom nemusí vedieť. Niektorí ľudia však stále môžu namietať, že to jednoducho nie je reálny a dobrý altánok. Je len na vás aký si vyberiete. Dajte si však pozor, aby bol naozaj dobrý a boli ste s nim skutočne spokojný.

You may also like...

Napsat komentář